הכשרון לחיות

האיש שמצא אהבת אמת בגיל כה מבוגר

קוד הטמעה לקליפיחסים תיעודי חברה ישראלית שואה סרטי דוקטור אמיר הר-גיל

סיפור אהבה אמיתי בין שרגא הר-גיל (72), יהודי יליד גרמניה שנמלט כילד מהנאצים לישראל, ובני משפחתו נספו באושוויץ, לבין אולה גסנר (55), גרמניה נוצריה, בת ונכדה למשפחה נאצית, בעלי המפעל שייצר את מיכלי הגז לאושוויץ.
אולה גסנר משאירה את בנה הסטודנט בגרמניה ומגיעה לישראל בעקבות האהבה כדי לחיות עם שרגא. היא לומדת כאן עברית, כותבת ספר על נשים ישראליות להוצאה גרמנית, ולומדת ריקודי עם. אך מסתבר שהחיים במקום זר וטעון כישראל אינם פשוטים עבורה.
שרגא הר-גיל, שעבד שנים רבות כעיתונאי ב"מעריב" ושימש ככתב של עיתונים גרמניים בישראל, לוקח אותה למסע אל בתי הקפה התל-אביביים האהובים עליו, אל מחוזות התבגרותו, ואל המקום בו נפצע קשה כלוחם בשורות ה"הגנה" במלחמת השחרור, והוגדר מאז כנכה מאה אחוז. הר-גיל הוא אדם שאהב נשים רבות והן אהבו אותו. חרף נכותו וגילו הוא מצטייר כאדם בעל תאווה עזה לחיים. במהלך הסרט הוא אומר לבנו שמראיין אותו: "בן-אדם צריך לחיות, לא רק להיות".
הבמאי אמיר הר-גיל, בנו של שרגא, עוקב בהשתאות ומעט בקנאה אחר ההתאהבות הרעננה של אביו הקשיש ושל אולה, ושואל אותם ואת עצמו כיצד מתגברים על הפערים שבין רודף לנרדף, כיצד מצליחים לראות זה בזה בני-אדם, ולהתנתק מההקשר הלאומי-היסטורי.
זוהי יצירה אינטימית וצנועה, אך בעלת עוצמות יופי ורגש מפעימות. היוצר נכנס באופן חותך ומדוייק לקרביים של היחסים בין האוהבים הבוגרים, בין גרמניה לישראל, בין אחד ממקימי המדינה הוותיקים לישראל של ימינו ובין עצמו לאביו.

לקריאה נוספת על הסרט בבלוג שלנו

סרטו של ד"ר אמיר הר-גיל


amir har gil portrait

במאי סרטים תיעודיים ומרצה בכיר במכללה האקדמית נתניה, באוניברסיטת חיפה ובאוניברסיטת תל אביב. סרטיו עוסקים במגוון נושאים חברתיים ואנושיים בישראל הכוללים בין היתר את פערים בחברה הישראלית, הסכסוך הישראלי פלשתיני, מגזרים שונים בחברה הישראלית, הקבוץ ועוד.
ד"ר הר-גיל זכה בפרסים רבים, ביניהם פרס חביב הקהל עבור הסרט 'הכשרון לחיות' בפסטיבל Reel to Real בארה"ב, שגם היה בין 5 המועמדים הסופיים לפרס אופיר (האוסקר הישראלי). סרטו 'החיים על פי אווה' הוא חלק מתוכנית הלימודים לתיכון של משרד החינוך בתקשורת; סרטו 'לכודים' זכה בפרס ראשון בפסטיבל דוקו-נגה לסרטים תיעודיים.


לאתר של ד"ר אמיר הר גיל

במאי ומפיק: ד"ר אמיר הר-גיל

הפריט כבר התווסף


מסלול של כבר קיים בסל הקניות שלך!

לחצו על המשך כדי להחליף את מסלול הרכישה.

Watch Full Movie - הכשרון לחיות

סרטים שאולי תאהבו: